Ogłoszenia parafialne

25 lutego - II Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02.2024

1. Dziś o g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali

2. Spotkanie dla wszystkich grup dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się dziś o godz. 17 w Sali B w domu katechetycznym.

3. W czasie Wielkiego Postu w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w następującym porządku: 

dla dzieci - o godz. 16.30; dla dorosłych - godz. 17.30;

dla młodzieży, studentów - godz. 19.15 

4. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do praktykowania Jałmużny Wielkopostnej. Przed ołtarzem św. Antoniego wystawione są kosze na produkty żywnościowe. Caritas parafialna, zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie najbiedniejszych. Bóg zapłać za okazany dar serca.

5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8.30. i 17.00. Spowiedź rano i od godz. 16.30. W piątek 1.03. zapraszamy także na Wieczór Uwielbienia. O godz. 18.30 Msza św., następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia do godz. 20.30. Zapraszamy

6. W sobotę 2 marca – I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu NMP o g. 8.30 i 17. Msza św. dla członków Żywego Różańca o g. 8.30. 

7. Msza św. zbiorowa w int. Kazimierza i Heleny zostanie odprawiona w poniedziałek 4.03. o godz. 17. Intencje możemy zamawiać w zakrystii i kancelarii. Pamiętajmy o naszych bliskich. 

8. Nasza parafia organizuje w sobotę 23 marca wyjazd na Misterium Męki Pańskiej  pt. Powstań i Żyj! do Seminarium Ks. Pallotynów do Ołtarzewa. W programie jest również nawiedzenie Sanktuarium w Niepokalanowie, wspólna Eucharystia oraz zwiedzanie dostępnych muzeów. Będzie również możliwość indywidualnej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. Zbiórka w dniu wyjazdu o godz. 11.00.  Koszt to 55 zł. od osoby, a wpisowe wynosi 25 zł.  Zapisy przyjmujemy w Zakrystii.  Serdecznie zapraszamy.

9. Nasza parafia organizuje kolonie letnie dla dzieci w wieku od 3 klasy szkoły podstawowej, które odbędą się na Kaszubach w ośrodku wczasowym w Rogalewie koło Wiela w dniach 24 - 29 czerwca. Koszt wyjazdu 900 zł. Cena obejmuje: pobyt w ośrodku z pełnym wyżywieniem, ubezpieczenie, transport autokarem oraz opłatę za atrakcje, m.in. park linowy, paintball, rejs szalupą wycieczkową, quady, kajaki, rowery wodne i inne. Warunkiem zgłoszenia jest wypełnienie karty zgłoszeniowej i wpłata zaliczki. Karty zgłoszeniowe można pobrać w zakrystii, kancelarii i w pliku na facebooku parafialnym. Więcej informacji u ks. Maksymiliana.

10. W następną niedzielę - w I n iedziele miesiąca - ofiary składane na tace będą przeznaczone na dalsze prace przy naszej świątyni. 

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone na tacę oraz na konto parafii.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:00
8:30 8:30
10:00
11:30 (dla dzieci)
13:00
17:00
18:00
18:30
20:00 (Młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej Mszy Świętej


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdą niedzielę od 19:00 do 20:00 oraz w dni powszednie od 17:30 do 18:30