Ogłoszenia parafialne

28 stycznia - IV Niedziela Okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

28.01.2024.

1. W piątek - 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Przynosimy do kościoła świece, które będą pobłogosławione podczas Mszy św. i które zaniesiemy do naszych domów na znak przyjęcia Chrystusa, jako Światłości na drogach naszego życia. Kościół obchodzi w tym dniu Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o 7, 8.30, 10, po południu: 17 i 18.30. Do wszystkich zwracamy się z uprzejmą prośbą o zaopatrzenie gromnic w ochraniacze zabezpieczające przed rozlaniem wosku. Gromnice możemy nabyć już dziś w kiosku a także 2 II przed każdą Mszą św. w kruchcie kościoła. Ofiary składane na tace w tym dniu przeznaczone są na wsparcie zakonów klauzurowych.

2. 2 lutego przypada I piątek miesiąca. Spowiedź rano o popołudniu od g. 16.30. W piątek zapraszamy także na Wieczór Uwielbienia. O godz. 18.30 Msza św., następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia do godz. 20.30. 

3. W sobotę 3 lutego – I sobota miesiąca. Msze św. o Niepok. Sercu NMP o g. 8.30 i 17. Msza św. dla członków żywego różańca o g. 8.30. 

4. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w sobotę 24 lutego o godz. 10 w domu katechetycznym. Obywał się będzie w każdą sobotę i potrwa do 23 marca. Zapisy w kancelarii parafialnej, zakrystii oraz mailowo: [email protected]

5. Małżeństwa, które pragną dołączyć do formacji realizowanej we wspólnocie Domowego Kościoła zapraszamy do kontaktu z księżmi Maksymilianem lub Grzegorzem, którzy opiekują się kręgami domowego Kościoła działającymi przy naszej parafii. 

6. Wszystkim rodzinom, którym złożyliśmy wizytę duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdeczne podziękowanie za życzliwą obecność, wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby kościoła. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców następujących ulic:

29 stycznia (pn)- ul. Kochanowskiego 32, Broniewskiego 91

30 stycznia (wt) – ul. Broniewskiego 95, 97

31 stycznia (śr) - ul. Broniewskiego 99 i 101.

Osoby, które nie mogły z różnych powodów przyjąć ks. z wizytą duszpasterską, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii w celu uzgodnienie dogodnego terminu na dodatkową kolędę.

7. Działająca przy naszej parafii wspólnota młodzieżowa Ogień organizuje weekend skupienia dla młodzieży w wieku szkoły średniej i studentów, który odbędzie się w dniach 9-11 lutego w Jeziornej Osadzie koło Malborka. Koszt pobytu: 200 zł. Więcej informacji i zgłoszenia na facebooku parafialnym i u ks. Maksymiliana.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone na tacę oraz na konto parafii.

W następną niedzielę - w 1 niedziele miesiąca - ofiary składane na tace będą przeznaczone na dalsze prace w naszym kościele.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:00
8:30 8:30
10:00
11:30 (dla dzieci)
13:00
17:00
18:00
18:30
20:00 (Młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej Mszy Świętej


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdą niedzielę od 19:00 do 20:00 oraz w dni powszednie od 17:30 do 18:30