Ogłoszenia parafialne

29 października - XXX Niedziela Okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

29.10.2023

1. Dziś o godz. 17 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. 

2. Przy naszej parafii powstaje wspólnota dla młodzieży ze szkoły średniej i studentów. Pierwsze spotkanie w najbliższy poniedziałek 30 x o godz. 19.30 w kawiarence. Zapraszamy.

3. W środę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. sprawowane będą wg porządku niedzielnego. O g. 17 zapraszamy na procesję żałobną za zmarłych polecanych wypominkach jednorazowych. O g. 18 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W tych dniach szczególnie pamiętajmy o modlitwie za naszych bliskich zmarłych. W naszej parafii przyjmujemy na wypominki jednorazowe na dzień 1 lub 2 XI oraz na wypominki roczne połączone z Mszą św. odprawianą przez cały listopad. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kruchcie kościoła.

4. W czwartek 2.11. Dzień Zauszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą sprawowane wg porządku dnia powszedniego. Zapraszamy na procesja wspominkowa o godz. 17.30. Od 1-8 listopada możemy uzyskać odpust za zmarłych. Warunkami do uzyskania odpustu są: wzbudzenie intencji zyskania odpustu, nawiedzenie i modlitwa za zmarłych na cmentarzu, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa według intencji Ojca Świętego i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Zachęcamy do korzystania z tej możliwości przyjścia z pomocą naszym bliskim zmarłym, co jest wyrazem naszej wdzięczności za dobro od nich otrzymane.

5. 3 XI pierwszy piątek miesiąca, spowiedź rano i popołudniu od godz. 16.30. Dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię świętą zapraszamy na przygotowanie do rocznicy tego wydarzenia. Spotykamy się w każdy I piątek miesiąca. Kolejne nasze spotkanie w najbliższy piątek na Mszy św. o godz. 17:00. 

6. W piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. O godz. 18.30 Msza św., następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia do godz. 20.30. Serdecznie zapraszamy.

7. W sobotę przypada I sobota miesiąca - Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu MB o godz. 8.30 i 17. Msza św. dla członków Żywego Różańca św. o g. 8.30.

8. W następną niedzielę - w I niedzielę miesiąca - tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dalsze prace przy naszym kościele.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone na tacę oraz na konto parafii.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:00
8:30 8:30
10:00
11:30 (dla dzieci)
13:00
17:00
18:00
18:30
20:00 (Młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej Mszy Świętej


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdą niedzielę od 19:00 do 20:00 oraz w dni powszednie od 17:30 do 18:30