Ogłoszenia parafialne

27 listopada - I Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

27.11.2022

1. Dziś rozpoczynamy nowy okres liturgiczny - czas Adwentu. Roraty w naszym kościele będą odprawiane o g. 6.45 rano. Zachęcamy do uczestnictwa zwłaszcza dzieci i młodzież. 

W adwencie od poniedziałku do piątku o g. 6 rano zapraszamy na wspólną modlitwę Brewiarzową - Jutrznią i Godziną Czytań. 

2. Kiosku parafianym i zakrystii możemy otrzymać poświęcony opłatek i sianko na stół wigilijny oraz świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, kartki świąteczne i kalendarze. Serdecznie zapraszamy.

3. W piątek 2 XII zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. O godz. 18.30 Msza św., następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia do godz. 20.30.  

4. Msza św. zbiorowa imieninowa w int. Andrzeja zostanie odprawiona w środę 30 XI o g. 17 natomiast w int. Barbary w niedzielę 4 XII o g. 18 Intencje możemy zamawiać w zakrystii i w kancelarii. Pamiętajmy o naszych bliskich. 

5. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w każdy I czwartek miesiąca o godz. 17. Intencje możemy składać w klęczniku z relikwiami św. Jan Pawła. W tym dniu szczególnie pamiętajmy o modlitwie w int. kobiet stanie błogosławionym. 

6. W najbliższy piątek przypada I piątek miesiąca. Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 8.30 i 17.00. Spowiedź rano o i popołudniu od g. 16.30.

7. W sobotę 3 XII – I sobota miesiąca. Msze św. o Niepok. Sercu NMP o g. 8.30 i 17. Msza św. do członków żywego różańca o g. 8.30.

8. Tradycyjnie w Adwencie przed Ołtarzem św. Antoniego wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe i środki czystości do paczek świątecznych dla najbiedniejszych osób z naszej parafii, które przygotowuje nasza parafialna Caritas. Można składać na ten cel także ofiary do puszki przy ołtarzu św. Antoniego. Zbiórka potrwa do 20 XII. Za hojność i otwartość serc naszych parafian bardzo serdecznie dziękujemy. 

9. Trwają zapisy na organizowane w naszej parafii pielgrzymki:- do Torunia (sobota- 10 grudnia): w programie: wspólna Eucharystia w Kościele NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji, zwiedzanie z przewodnikiem najważniejszych miejsc w Toruniu, udział w warsztatach piernikowych. Zapraszają ks. Piotr z ks. Andrzejem. - do Ziemi Świętej w terminie od 30 kwietnia do 7 maja 2023 roku. Program pielgrzymki w gablocie przed kościołem. Istnieje jeszcze ostatnia możliwość dopisania się u ks. Andrzeja.

10. W tym roku wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się po Świętach Narodzenia Pańskiego. 

W następną niedzielę - w I niedzielę miesiąca - tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dalsze prace przy naszym kościele.


Może warto udostępnić znajomym? Aktualności

2 miesiące temu

Kolęda 2024

Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:00
8:30 8:30
10:00
11:30 (dla dzieci)
13:00
17:00
18:00
18:30
20:00 (Młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej Mszy Świętej


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdą niedzielę od 19:00 do 20:00 oraz w dni powszednie od 17:30 do 18:30