Ogłoszenia parafialne

20 listopada - XXXIV Niedziela Okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

20.11.2022

1. Dziś ostatnia Niedziela roku liturgicznego. Za tydzień w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. 

2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców dziś po Mszy św. w sali domu parafialnego przy kawiarence.

3. Zapraszamy do kiosku parafialnego, gdzie mamy duży wybór prasy katolickiej a także kart świątecznych i kalendarzy. 

4. Zbliża się okres Adwentu, czas w którym będziemy gromadzili się każdego dnia o godzinie 6:45 na roratach. Po mszach świętych roratnich zapraszamy wszystkie dzieci na krótkie śniadanie do naszej kawiarenki. Wszystkich chcących włączyć się w ich organizację i przygotowywanie prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Liczymy na pozytywny odzew ze strony osób, które rano mogą poświęcić niecałą godzinę na przygotowanie takiego śniadania.

5. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy wszystkie dzieci ze zrobionymi samodzielnie wieńcami adwentowymi. Na Mszy św. o godz. 11:30 zostaną poświęcone wszystkie wieńce i wybrane najpiękniejsze, które zostaną nagrodzone.

6. We wtorek 22 listopada o g. 18.30 zapraszamy na Mszę św. wotywną do św. Rity - patronki spraw po ludzki niemożliwych. W czasie Mszy św. i specjalnego nabożeństwa będziemy polecać wszystkie intencje złożone w księdze przy ołtarzu św. Rity. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przed Mszą św. będzie można nabyć róże.

7. Zapraszamy na spotkanie Koła Biblijnego w środę o g. 19.15 w kościele.

8. Wspólnota Rodzin z naszej parafii zaprasza wszystkich a szczególnie Rodziny z dziećmi do wspólnego tworzenia Wieńcy Adwentowych w sobotę 26 listopada o godz. 16 w kawiarence. Pokrywamy tylko koszt wianka i materiałów w wysokości 30 zł od wieńca. Chęć udziału prosimy zgłaszać w zakrystii. Zapraszamy do udziału w warsztatach.

9. Tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem przed Ołtarzem św. Antoniego wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe i środki czystości do paczek świątecznych dla najbiedniejszych i samotnych osób z naszej parafii. Zbiórka potrwa do 20 XII. Za hojność i otwartość serc naszych parafian bardzo serdecznie dziękujemy.

10. W najbliższą sobotę o g. 8.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji apostolstwa grup Margaretkowych i modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania do służby Panu Bogu.

11. Trwają zapisy na organizowane w naszej parafii pielgrzymki:- do Torunia (sobota- 10 grudnia): w programie: wspólna Eucharystia w Kościele NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji, zwiedzanie z przewodnikiem najważniejszych miejsc w Toruniu, udział w warsztatach piernikowych. Zapraszają ks. Piotr z ks. Andrzejem. - do Ziemi Świętej w terminie od 30 kwietnia do 7 maja 2023 roku. Program pielgrzymki w gablocie przed kościołem. Istnieje jeszcze ostatnia możliwość dopisania się u ks. Andrzeja.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:00
8:30 8:30
10:00
11:30 (dla dzieci)
13:00
17:00
18:00
18:30
20:00 (Młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej Mszy Świętej


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdą niedzielę od 19:00 do 20:00 oraz w dni powszednie od 17:30 do 18:30