Ogłoszenia parafialne

30 października - XXXI Niedziela Okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

30.10.2022

1. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. sprawowane będą wg porządku niedzielnego. O g. 17 zapraszamy na procesję żałobną za zmarłych polecanych wypominkach jednorazowych. O g. 18 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W tych dniach szczególnie pamiętajmy o modlitwie za naszych bliskich zmarłych. W naszej parafii przyjmujemy na wypominki jednorazowe na dzień 1 lub 2 XI oraz na wypominki roczne połączone z Mszą św. odprawianą przez cały listopad. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kruchcie kościoła.

2. W środę 2.11. Dzień Zauszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą sprawowane wg porządku dnia powszedniego. Zapraszamy na procesja wspominkowa o godz. 17.30. Od 2-8 listopada możemy uzyskać odpust za zmarłych. Warunkami do uzyskania odpustu są: wzbudzenie intencji zyskania odpustu, nawiedzenie i modlitwa za zmarłych na cmentarzu, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa według intencji Ojca Świętego i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Zachęcamy do korzystania z tej możliwości przyjścia z pomocą naszym bliskim zmarłym, co jest wyrazem naszej wdzięczności za dobro od nich otrzymane.

3. Zapraszamy na spotkanie biblijne w duchu Lectio Divina w środę 2.11. o g. 19.15 w kościele. 

4. Duszpasterstwo osób stanu wolnego zaprasza kawalerów i panny w wieku od około 25 do 55 lat na spotkanie w czwartek 3 listopada na godz. 19.15 w Sali Maxima (wejście na tyłach kościoła, od strony kaplicy adoracji). Prosimy o przekazanie ogłoszenia znajomym kawalerom i pannom.

5. Trwają zapisy na organizowane w naszej parafii pielgrzymki:- do Loretto koło Wyszkowa (sobota- 12 listopada). Szczególnie zapraszamy osoby modlące się na różańcu lub te które chciałyby poszerzyć kult do Matki Bożej. - do Ziemi Świętej w terminie od 30 kwietnia do 7 maja 2023 roku. Program pielgrzymki na stolikach przy wyjściu i w gablocie przed kościołem. Możliwość zapisów u ks. Andrzeja.

6. 4 XI pierwszy piątek miesiąca, spowiedź rano i popołudniu od godz. 16.30. Dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię świętą zapraszamy na przygotowanie do rocznicy tego wydarzenia. Spotykamy się w każdy I piątek miesiąca. Kolejne nasze spotkanie w najbliższy piątek na Mszy św. o godz. 17:00. Przypominamy, aby wziąć swoje książeczki do  spowiedzi pierwszo-piątkowej. Zapraszamy także pozostałe dzieci z klas starszych.

7. W piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. O godz. 18.30 Msza św., następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia do godz. 20.30. Serdecznie zapraszamy. 

8. W sobotę przypada I sobota miesiąca - Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu MB o godz. 8.30 i 17. Po Mszy św. o godz. 8:30 Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na konferencję wprowadzającą w tematykę czyśćca oraz form niesienia pomocy zmarłym. Poprowadzi je s. Kinga ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Duch Czyśćcowych z Sulejówka. Zachęcamy szczególnie członków Żywego Różańca i pozostałych parafian do uczestniczenia w tym spotkaniu.

9. W następną niedzielę - w I niedzielę miesiąca - tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dalsze prace przy naszym kościele.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:00
8:30 8:30
10:00
11:30 (dla dzieci)
13:00
17:00
18:00
18:30
20:00 (Młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej Mszy Świętej


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdą niedzielę od 19:00 do 20:00 oraz w dni powszednie od 17:30 do 18:30