Ogłoszenia parafialne

10 października - XXVII Niedziela Okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.10.2021

1. Dziś w całej Polsce obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem: "Nie lękajcie się". Z racji Dnia Papieskiego przed Kościołem ministranci zbierają do puszek ofiary na stypendia dla zdolnej i ubogiej młodzieży z małych miast. Zwracamy się z prośbą o wsparcie inicjatywy Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która jest budowaniem żywego pomnika Ojcu Św. Za okazaną życzliwość i dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

W ramach XX Dnia Papieskiego w naszej parafii organizowana jest Rodzinna Gra miejska. Start gry dziś po Mszy św. o godz. 11.30. W czasie Dnia Papieskiego po każdej Mszy św. przed kościołem są rozprowadzane kremówki papieskie. 

2. Zapraszamy do kiosku parafialnego, gdzie mamy duży wybór prasy katolickiej, czasopism, książek. Już są do nabycia znicze i lampiony nagrobkowe. Zachęcamy do kupowania zniczy w naszym kiosku. 

3. Tradycyjnie przez cały październik odbywają się nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele w dni powszednie o g. 17.30 a w niedzielę o godz. 17. Zapraszamy najmłodszych, a szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej w poniedziałki i czwartki do odmawiania wspólnie różańca o godz. 17:30.

4. Zapraszamy na różaniec fatimski w środę 13.10. w godz. 9-11. Czwartą część różańca odmówimy o g. 17.30 a po niej uroczysta procesja wokół świątyni. Prosimy o przyniesienie świec. 

5. W sobotę 16.10. o g. 14.00 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. 

Nowe przygotowanie do sakramentu Bierzmowania rozpocznie się w niedzielę 24.10. o godz. 17 w sali B domu katechetycznego. Zapraszamy młodzież z klas VIII i I-szy szkół średnich.

6. Zbliża się 1 XI i dzień zaduszny. W tych dniach szczególnie pamiętajmy o modlitwie za naszych bliskich zmarłych. W naszej parafii przyjmujemy na wypominki jednorazowe na dzień 1 i 2 XI oraz na wypominki roczne połączone z mszą św. gregoriańską odprawianą przez cały listopad. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku w kruchcie kościoła.

7. Informujemy, że Papież Franciszek dokonał uroczystego rozpoczęcia XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, którego temat brzmi: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”.

Fazę diecezjalną Synodu w Archidiecezji Warszawskiej rozpocznie Msza Święta, odprawiona w niedzielę, 17 października w archikatedrze warszawskiej o godz. 11.00 pod przewodnictwem Kardynała Kazimierza Nycza, Arcybiskupa Warszawskiego. Zachęcamy do modlitwy i aktywnego włączania się w prace synodu. Więcej informacji w najbliższym czasie.

8. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przygotować się do sakramentu małżeństwa na kurs przedmałżeński. Spotkania rozpoczną się w sobote 23.10.2021 o g. 10 w sali B domu katechetycznego. Cykl przygotowani zakończy się w sbotę 20 listopada. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Zapraszamy.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:00
8:30 8:30
10:00
11:30 (dla dzieci)
13:00
17:00
18:00
18:30
20:00 (Młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej Mszy Świętej


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdą niedzielę od 19:00 do 20:00 oraz w dni powszednie od 17:30 do 18:30