Ogłoszenia parafialne

25 lipca - XVII Niedziela Okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.07.2020

1. W poniedziałek we wspomnienie rodziców NMP, św. Joachima i Anny z inicjatywy papieża Franciszka będziemy obchodzić I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem „JA JESTEM Z TOBĄ PRZEZ WSZYSTKIE DNI. Zapraszamy wszystkich dziadków i osoby starsze na Mszę św. o godz. 17:00 w ich intencji. Na zakończenie Mszy zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo Boże dla każdego. 

2. Zapraszamy do kiosku parafialnego, gdzie mamy duży wybór prasy katolickiej, czasopism, książek i upominków.

3. Zbliżają się obchody 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. 1 VIII godz. 17.00 uruchomione zostaną dzwony kościelne w całej Warszawie; będzie to forma hołdu poległym i żyjącym uczestnikom Powstania. W ich intencji także będziemy się modlić na Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do modlitwy i udziału w obchodach rocznicy zorganizowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego. 

4. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

5. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła na konto parafii czy w innej formie. To dowód wielkiej odpowiedzialności i troski także o element materialny naszej Wspólnoty. Codziennie pamiętamy o Was i o Waszych Rodzinach w naszej modlitwie.

6. W następną niedzielę - I niedzielę miesiąca - tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dalsze prace w naszej świątyni.  

7. Dziś po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na akcję MIVA POLSKA, czyli zakup środków transportu dla misjonarzy.

8. W naszej parafii organizowane będą Rekolekcje Maryjne połączone z bezpośrednim przygotowaniem do beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz siostry  Elżbiety Róży Czackiej. Rozpoczniemy 6 sierpnia Mszą św. o godz. 18:30, a po niej adoracja z treściami przygotowującymi do oddania siebie i swoich rodzin NMP. Rekolekcje te będą trwały przez 33 dni i zakończą się 8 września. Raz w tygodniu będzie specjalne spotkanie połączone z Mszą św., a w pozostałe dni zachęcamy aby nad poszczególnymi treściami pochylać się w naszych domach bądź na adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Za tydzień będzie można nabyć książkę, która zawiera treści rekolekcyjne. Zachęcamy wszystkich do podjęcia trudu rekolekcyjnego i do odnowienia swego przymierza z Bogiem po przez oddanie się Panu Jezusowi przez Maryję.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:00
8:30 8:30
10:00
11:30 (dla dzieci)
13:00
17:00
18:00
18:30
20:00 (Młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej Mszy Świętej


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdą niedzielę od 19:00 do 20:00 oraz w dni powszednie od 17:30 do 18:30