Ogłoszenia parafialne

18 lipca - XV Niedziela Okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

18.07.2021

1. Zapraszamy do kiosku parafialnego, gdzie mamy duży wybór prasy katolickiej, czasopism, książek i upominków. Polecamy najnowsze numery tygodników Niedziela, Idziemy i Gość Niedzielny. 

2. W czwartek w liturgii obchodzimy święto św. Marii Magdaleny. 

3. 22.07. o g. 18.30 zapraszamy na Mszę św. wotywną do św. Rity - patronki spraw po ludzki niemożliwych. W czasie Mszy św. i specjalnego nabożeństwa będziemy polecać wszystkie intencje złożone w księdze przy ołtarzu św. Rity. Intencje zaczniemy wyczytywać 30 minut przed Mszą św. Z wielką wiarą zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W najbliższą sobotę o g. 8.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji apostolstwa grup Margaretkowych i modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania do służby Panu Bogu. 

5. W naszej parafii organizowane będą Rekolekcje Maryjne połączone z bezpośrednim przygotowaniem do beatyfikacji Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz siostry  Elżbiety Róży Czackiej. Rozpoczniemy 6 sierpnia Mszą św. o godz. 18:30, a po niej adoracja z treściami przygotowującymi do oddania siebie i swoich rodzin NMP. Rekolekcje te będą trwały przez 33 dni i zakończą się 8 września. Raz w tygodniu będzie specjalne spotkanie połączone z Mszą św., a w pozostałe dni zachęcamy aby nad poszczególnymi treściami pochylać się w naszych domach bądź w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Za tydzień będzie można nabyć książkę, która zawiera treści rekolekcyjne. Zachęcamy wszystkich do podjęcia trudu rekolekcyjnego w tych nie łatwych czasach i do odnowienia swego przymierza z Bogiem po przez oddanie się Panu Jezusowi przez Maryję jako duchowy owoc nadchodzącej beatyfikacji.

6. Z racji święta św. Krzysztofa – patrona kierowców- w niedzielę 25 lipca po każdej Mszy św. przed kościołem odbędzie się obrzęd błogosławieństwa pojazdów i ich kierowców. Serdecznie zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych.

7. W poniedziałek (26 lipca) liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności wobec rodziców, dziadków. Pamiętajmy o Nich w naszej modlitwie. Wszystkich dziadków i babcie zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 17.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:00
8:30 8:30
10:00
11:30 (dla dzieci)
13:00
17:00
18:00
18:30
20:00 (Młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej Mszy Świętej


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdą niedzielę od 19:00 do 20:00 oraz w dni powszednie od 17:30 do 18:30