Ogłoszenia parafialne

22 listopada - XXXIII Niedziela Okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

22.11.2020

1. Dzisiejsza Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią Niedzielą roku liturgicznego. Po Mszy św. o g.18 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy akt ofiarowania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za tydzień w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok duszpasterski pod hasłem: ”Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Przez cały Adwent w dni powszednie poranne Msze św. Roratnie ku czci Matki Bożej będą odprawiane o godz. 6:45.

2. Zapraszamy do kiosku parafialnego, gdzie mamy duży wybór prasy katolickiej a także kart świątecznych. W kiosku możemy już nabyć poświęcony ołatek na stół wigilijny a także kalendarz ze zdjęciami naszej świątyni. 

3. Tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem przed Ołtarzem św. Antoniego wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe i środki czystości do paczek świątecznych dla najbiedniejszych i samotnych osób z naszej parafii. Zbiórka potrwa do 20 XII. Za hojność i otwartość serc naszych parafian bardzo serdecznie dziękujemy.

4. W naszej parafii działa Wspólnota Rodzin, która prowadzi wiele inicjatyw  formacyjnych i integracyjnych, które znacie Państwo jako np. różne warsztaty rodzinne, jasełka, wyjazdy dla dzieci i młodzieży. W czasie pandemii Rodziny spotykają się dwa razy w tygodniu na wspólnej Modlitwie Różańcowej. Jeśli jesteś Rodzicem i chcesz zrobić coś dobrego dla siebie i dla swoich dzieci, chcesz poznać inne rodziny z parafii by wspólnie poznawać Jezusa to ta wspólnota jest także dla Ciebie. Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do grupy Rodziny z dziećmi, Rodziny w kryzysie oraz Rodziców samotnie wychowujących dzieci zapraszamy w najbliższy piątek 27 listopada o godz. 19.15 na wspólną Mszę Świętą w kościele. 

Więcej  informacji dot. grupy i tym jak można włączyć się on-line w Modlitwę Różańcową Rodzin można uzyskać dziś i w najbliższą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10 i 11.30 w kawiarence, a po pozostałych Mszach w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

5. W sobotę o g. 8.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji apostolstwa grup Margaretkowych i modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania do służby Panu Bogu. 

6. Tradycyjnie w pierwszy poniedziałek Adwentu rozpoczynała się w naszej parafii wizyta duszpasterska. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną „kolęda” zostaje odłożona. 

7. Dziękujemy za stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych – przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni oraz przestrzeganie zasad sanitarnych. W związku z pandemią w każdą niedzielę doprawiana jest dodatkowa Msza św. o g. 16.

8.Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła na konto parafii czy w innej formie. To dowód wielkiej odpowiedzialności i troski także o element materialny naszej Wspólnoty. Codziennie pamiętamy o Was i o Waszych Rodzinach w naszej modlitwie.

Konto parafii: PKO BP 74 1020 1026 0000 1902 0015 9111


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:00
8:30 8:30
10:00
11:30 (dla dzieci)
13:00
17:00
18:00
18:30
20:00 (dla młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej Mszy Świętej


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdą niedzielę od 19:00 do 20:00 oraz w dni powszednie od 17:30 do 18:30