Ogłoszenia parafialne

23 czerwca - XI Niedziela Okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

23.06.2019

1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, dziś o g. 17.30.

2. Zapraszamy do kiosku parafialnego, gdzie mamy duży wybór prasy katolickiej, czasopism, książek i upominków. Polecamy najnowsze numery tygodników Niedziela, Idziemy i Gość Niedzielny. 

3. W poniedziałek 24.06. obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza św. zbiorowa w int. Janów i Janin zostanie odprawiona o g. 17. Intencje możemy zamawiać w zakrystii i kancelarii. Pamiętajmy w tym dniu o naszych bliskich.

4. W najbliższy piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. sprawowane będą wg porządku dnia powszedniego. Przypominamy, że z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

5. W sobotę 29.06. obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. sprawowane będą wg porządku dnia powszedniego. Ofiary składane w tym dniu na tacę tradycyjnie przeznaczone są na dzieła miłosierdzia i charytatywne prowadzone przez Papieża Franciszka.

6. Msza św. zbiorowa imieninowa w int. Piotrów i Pawłów zostanie odprawiona w sobotę o g. 17. Intencje możemy zamawiać w zakrystii i kancelarii. Pamiętajmy w tym dniu o naszych bliskich. 

7. W naszej parafii, decyzją Władzy Archidiecezjalnej, nastąpiły zmiany personalne. 
Ks. Radosław Wasiński został mianowany Wikariuszem Parafii Matki Bożek Królowej Pokoju w Warszawie a ks. Zbigniew Stefaniak proboszczem Parafii św. Mikołaja w Grójcu. Do naszej Parafii został skierowany Ks. Prof. Ryszard Moń oraz Ks. Grzegorz Kaszewski jako wikariusz. Pożegnanie ks. Radosława odbędzie się 18 sierpnia na Mszy św. o g. 18. 

8. Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

Dziś we wszystkich kościołach w Polsce po każdej Mszy św. odśpiewywana jest suplikacja Święty Boże, Święty Mocny - jak przebłaganie za popełnione świętokradztwa. 


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:00
8:30 8:30
10:00
11:30 (dla dzieci)
13:00
17:00
18:00
18:30
20:00 (dla młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej Mszy Świętej


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdą niedzielę od 19:00 do 20:00 oraz w dni powszednie od 17:30 do 18:30