Ogłoszenia parafialne

3 czerwca - IX Niedziela Okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

03.06.2018

1. Zapraszamy do kiosku parafialnego, gdzie mamy duży wybór prasy katolickiej. Polecamy najnowsze numery tygodników Niedziela, Idziemy i Gość Niedzielny. Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 

2. Zapraszamy na Nabożeństwo czerwcowe dziś o g. 17.30. 

3. Koła Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Mszę św. w int. Ojczyzny, Ojca św., księży pracujących w naszej parafii oraz w int. ofiarodawców we wtorek o g. 17. 

4. Msza św. dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci zostanie odprawiona w sobotę 09.06. o g. 8.30. Serdecznie zapraszamy.

5. Akcja Katolicka I Bielańsko-Żoliborski Klub Gazety zapraszają na spotkanie z Witoldem Gadowskim, wybitnym polskim dziennikarzem. Tym razem tematem spotkania będzie sytuacja międzynarodowa i największych zagrożeniach dla współczesnego świata. Zapraszamy 7 czerwca, godz. 19.00, Sala MAXIMA.

 

6. W piątek 8.06. obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszę św. odprawiane będą wg prządku dnia powszedniego. Zachęcamy do modlitwy i zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. 

7. W najbliższą sobotę 9 czerwca o godz: 20:00 zapraszamy na ostatnie w tym sezonie spotkanie DeNews z cyklu "Potęga prawdy". Tym razem, by odważnie i mądrze bronić swojej wiary, poszukamy odpowiedzi na pytanie, które brzmi: Czy istnieje indeks ksiąg zakazanych? Serdecznie zapraszamy, najbliższa sobota, tu w naszym kościele.

8. Wszystkim udającym się na pielgrzymkę do Piekar Śląskich i Częstochowy przypominamy o wyjeździe w najbliższą sobotę 9.06, zbiórka na parkingu przed kościołem o godz. 5:30.

9. W dniach 13-20 X 2018 roku pragniemy zorganizować Pielgrzymkę do Turcji śladami świętego Pawła. W programie Istambuł, Troja, Efez, Milet, Laodycea, Hierapolis i inne miejsca. Szczegółowy plan pielgrzymki i inne informacje u ks. Jacka w zakrystii. 

10. Rozpoczynamy zapisy kandydatów na przygotowanie do sakramentu Bierzmowania z klas III Gimnazjum. Wszystkich chętnych zapaszmy na pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w poniedziałek 4.06. o g. 19 w sali B domu katechetycznego.

11. W dniach 28 lipca - 5 sierpnia w Domu Rekolekcyjnym w Lasku Bielańskim odbędzie się II Kongres Młodzieży Polonijnej. W związku z tym zwracamy się do naszych parafian z gorącą prośbą o przyjęcie w swoich domach młodych Polaków, którzy przyjadą do nas z całego świata. Chodzi jedynie o noclegi, wyżywienie i program pobytu w Warszawie młodzież ma zapewnione przez organizatorów. Chętnych zapraszamy po Mszy do ks. Michała do zakrystii.

12. Dzisiaj w całym Kościele obchodzimy Święto Dziękczynienia pod hasłem: ”Dziękujemy za NIEPODLEGŁOŚĆ”. Z tej racji przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na wystój i upiększenie Świątyni Opatrzności Bożej – Wotum Narodu. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

W związku z wejściem w życie 25 maja br. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) 2016/679 z 27 kwietnia 2017 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem ich danych osobowych i obowiązku ich przestrzegania informujemy, ze świadectwo chrztu i kopia aktu chrztu mogą zostać wydane wyłącznie osobom, których akt dotyczy, jeśli są pełnoletnie oraz, w przypadku osób małoletnich ich rodzicom lub prawnym opiekunom.
Inne osoby mogą je otrzymać wyłącznie na podstawie, zgodnego z prawem pełnomocnictwa udzielonego przez w/w osoby.
Takie same zasady obowiązują przy wydawaniu świadectwa i kopii aktu małżeństwa oraz przy wydawaniu innych zaświadczeń (np. zaświadczeń dla chrzestnych, świadków ślubu czy bierzmowania, zaświadczeń o religijności itp.)
Świadectwa i kopie aktów chrztu i małżeństwa osób zmarłych oraz świadectwo i kopia aktu zgonu mogą być wydawane krewnym, spadkobiercom oraz innym osobom, które wykażą interes prawny.
Przy załatwianiu wszelkich formalności konieczne jest okazanie dokumentu tożsamości.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:00
8:30 8:30
10:00
11:30 (dla dzieci)
13:00
17:00
18:00
18:30
20:00 (dla młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej Mszy Świętej


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdą niedzielę od 19:00 do 20:00 oraz w dni powszednie od 17:30 do 18:30