Aktualności

OBÓZ MŁODZIEŻOWY FRANCJA/HISZPANIA 23.06 - 03.07.2018

dodane: 17 lutego 2018 14:43

  

Dzień 1. 

Zbiórka uczestników ok. 16.00 wyjazd. Przejazd przez Polskę, Niemcy w kierunku Francji. 

Dzień 2.

Przyjazd do PARYŻA w godzinach dopołudniowych i zakwaterowanie w hotelu. Przejazd metrem do centrum i spacer po Paryżu: CENTRUM POMPIDOU, HOTEL DE VILLE – siedziba administracji miasta, zwiedzanie KATEDRY NOTRE-DAME wzniesionej na wyspie ILE DE LA CITE, KOŚCIÓŁ ST. ETIENNE, Dzielnica Łacińska: PANTEON, OGRODY LUKSEMBURSKIE, SORBONA, Bulwar S-MICHEL, bulwar ST-GERMAIN. Obiadokolacja. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd metrem do centrum Paryża. Wyjazd na wieżę EIFFL’A. Potem spacer osią triumfalną Paryża: SZKLANA PIRAMIDA LUWRU, MAŁY ŁUK TRIUMFALNY, OGRÓD TUILERIS, POLA ELIZEJSKIE, ŁUK TRIUMFALNY. Po południu wizyta na MONTMARTE - zwiedzanie: Bazylika SACRE-COEUR, PLAC DU TERTE. Spacer RUE DES SAULES, gdzie znajduje się legendarne miejsce spotkań paryskiej bohemy – „AU LAPIN AGILE” przez Plac Pigalle do Placu Blanche ze słynnym kabaretem MOULIN ROUGE. Obiadokolacja w restauracji FLUNCH. Wieczorem przejazd do dzielnicy La Defense - najnowocześniejszej dzielnicy biurowo-wystawienniczo-mieszkalno-handlowej w Paryżu, krótki spacer i czas wolny pod nowoczesnym Wielkim Łukiem Triumfalnym, nazywanym oknem miasta. Wyjazd w kierunku Hiszpanii (przejazd nocny). 

Dzień 4.

Przyjazd do SAN SEBASTIAN - najwytworniejszego hiszpańskiego kurortu, położonego w Kraju Basków nad Oceanem Atlantyckim. Najsłynniejszy baskijski kurort jest znany z odbywającego się tam festiwalu filmowego, z luksusowych hoteli i fascynującej Starówki, pełną barów z przekąskami tapas. Czas wolny, spacer po mieście i porcie, możliwość kąpieli i odpoczynku plażowania nad Oceanem Atlantyckim. Po południu przejazd w okolice BURGOS do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd do MADRYTU – stolicy Hiszpanii i spotkanie z przewodnikiem. Wizytę w tym niesamowitym, kolorowym mieście zaczniemy od placu uważanego za serce Madrytu i jednocześnie za centrum całej Hiszpanii - PUERTA DEL SOL, wraz z pomnikiem niedźwiedzia opierającego się o drzewko poziomkowe, który jest jednym z symboli Madrytu. Spacer królewskim traktem - przepiękny PLACA MAYOR, który był sceną dla wielu wydarzeń, rozgrywających się często w obecności królewskiej pary, PALACIO REAL - majestatyczna rezydencja królewska zaprojektowana przez włoskich mistrzów oraz pobliska LA ALMUDENA - neoklasycystyczna katedra zbudowana na 500-lecie odkrycia Ameryki - Monumentalny PLAC HISZPAŃSKI z pomnikiem Cervantesa - PLACA DE CIBELES z ogromnym gmachem Poczty Głównej i fontanną bogini Kybele, spacer bulwarem EL PASEO DE PRADO do Muzeum Prado, w którym mieści się jedna z najważniejszych światowych kolekcji malarstwa. Na koniec wizyta na najsłynniejszym madryckim pchlim targu - klimatycznym El RASTRO, którego historia sięga pięciu wieków wstecz. Kulminacją naszego pobytu będzie zwiedzanie mekki kibiców - stadionu SANTIAGO BERNABEU, którego gospodarzem jest REAL MADRYT. Przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.  

Dzień 6.

Śniadanie. Przejazd przez SARAGOSSE w kierunku wybrzeża COSTA BRAVA. Po drodze wizyta na magicznym i tajemniczym masywie MONTSERRAT, który góruje nad wybrzeżem Costa Brava. Na wzgórzu, na które prowadzi kolejka linowa, znajduję się najważniejsze dla Katalończyków Sanktuarium Czarnej Madonny. Zwiedzanie słynnego klasztoru z figurą Czarnej Madonny. Następnie przejazd w okolice LLOTER DE MAR, zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie, czas wolny, plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie. Przejazd do Barcelony, stolicy Katalonii, gdzie zobaczymy wielkie arcydzieła zaprojektowane przez Antonio Gaudiego: LA SAGRADA FAMILIA – Kościół Świętej Rodziny, niesamowity park GUEL, modernistyczne budynki CASA BALTO i CASA MILA. Zobaczymy także Plac Katalonii i Plac Hiszpański. Odbędziemy spacer po Starym Mieście, a konkretnie jego sercu – BARRI GOTIC czyli dzielnicy gotyckiej z wąskimi uliczkami, ozdobnymi zabytkowymi kamienicami i katedrą Świętej Eulalii. Czas wolny na bulwarze LAS RAMBLAS, gdzie znajduje się pomnik Krzysztofa Kolumba. W programie nie zabraknie wizyty na stadionie CAMP NOU - to gratka dla fanów FC Barcelona i wszystkich miłośników sportu. Po południu wyjazd na wzgórze MONTIJUIC skąd rozciąga się przepiękny widok na miasto i port. Przejazd do hotelu, czas wolny, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 9.

Śniadanie. Przejazd do CANNES - miasta słynącego na świecie z odbywających się festiwali filmowych, krótki spacer. Kolejnym punktem programu bedzie ANTIBES, urokliwa wypoczynkowa miejscowość letniskowa polożona nad Morzem Śródziemnym. Zobaczymy między innymi: fort w porcie Le Fort Carre gdzie mieszkał Napoleon. Wizyta w NICEI - spacer bulwarem wysadzanym palmami prowadzącym wzdłuż wybrzeża zatoki, słynna promenada des Anglais, kaplica Miłosierdzia Bożego, wzgórze zamkowe La Colline du Château, Starówka.Przejazd do MONAKO – spacer po mieście: Pałac Książęcy, neoromańska Katedra Monako. Przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 10.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Plażowanie na LAZUROWYM WYBRZEŻU. Wieczorem wyjazd do Polski. Przejazd przez Włochy, Austrię, Czechy do Kraju.

Dzień 11.

Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych. 

KOSZT: ok. 2300 PLN - cena na chwilę obecną jest negocjowana. Ostateczna informacja zostanie podana w marcu na spotkaniu organizacyjnym.

  

CENA ZAWIERA:
- 7 noclegów w hotelach klasy turystycznej na trasie wycieczki, 

3-4 os. pokoje (możliwość dostawki) z łazienką

- wyżywienie: 7 śniadań (bufet) i 8 obiadokolacji zgodnie z programem 

- opieka doświadczonego pilota 

- przejazd komfortowym autokarem 

- ubezpieczenie KL i NNW

- ulgowe bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, checkpointy do zwiedzanych miast

- przewidziani prawem lokalnym licencjonowani przewodnicy,

- gwarancje niezmienności ceny


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:00
8:30 8:30
10:00
11:30 (dla dzieci)
13:00
17:00
18:00
18:30
20:00 (dla młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej Mszy Świętej


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdą niedzielę od 19:00 do 20:00 oraz w dni powszednie od 17:30 do 18:30