Aktualności

Pielgrzymka do Grecji - Śladami św. Pawła

dodane: 25 marca 2017 19:31

DZIEŃ 1 Spotkanie na lotnisku Warszawa Okęcie o godz.15:15. Wylot z Warszawy do Aten o godz. 18:00, przylot o godz.21:35. Zakwaterowanie w hotelu w Atenach, obiadokolacja, nocleg.  


DZIEŃ 2 Śniadanie. Zwiedzanie ATEN: Akropol ze słynną świątynią Ateny (Partenon), Areopag (miejsce spotkania św. Pawła z uczonymi ateńskimi), świątynie bizantyjskie, Parlament ze zmianą warty, stary stadion olimpijski, spacer po labiryncie uliczek Plaki. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku DELF. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 


DZIEŃ 3 Po śniadaniu zwiedzanie ruin antycznego sanktuarium Apollina w DELFACH -najsławniejszej wyroczni starożytnego świata helleńskiego, zobaczymy Omfalos - pępek świata wg starożytnych, znakomicie zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków, Święta Droga. Wizyta w klasztorze Błogosławionego Łukasza (XI – XII w) jeden z najlepiej zachowanych w Grecji klasztorów. Przejazd do hotelu położonego w okolicy Salonik. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.  


DZIEŃ 4 Śniadanie. Wyjazd do FILIPPI, gdzie św.Paweł chrzcił pierwszą osobę na kontynencie europejskim, to tutaj rozpoczął on działalność misyjną w Europie. Msza Święta w miejscu chrztu kobiety o imieniu Lidia. Przejazd do KAWALII /dawnego Neapolis/ gdzie św. Paweł stawiał swoje pierwsze kroki na tym obszarze. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.   


DZIEŃ 5 Śniadanie. SALONIKI - zwiedzanie najpiękniejszych zabytków miasta, między innymi: Białej Wieży, Katedry św.Demetriusza, Bazyliki Agia Sofia. Wyjazd w kierunku Kalambaki, przejazd przez WERIĘ (Berea) - miasta, gdzie św. Paweł przebywał kilka miesięcy i założył gminę chrześcijańską. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.  


DZIEŃ 6 Śniadanie. Zwiedzanie kompleksu wiszących bizantyjskich klasztorów usytuowanych na skalnych szczytach (słynne METEORY pochodzące z XII - XIV w.), następnie przejazd do ATEN. Po drodze przystanek w TERMOPILACH – miejscu słynnej bitwy pod Termopilami. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 


DZIEŃ 7 Śniadanie. Przejazd do MYKEN, Grób Agamemnona oraz ruiny kompleksu pałacu. Przejazd do EPIDAUROS i zwiedzanie słynnego z akustyki teatru antycznego - Sanktuarium Asklepiosa. Zwiedzanie monumentów starożytnego KORYNTU /Agora, na której przemawiał św. Paweł, świątynia Apolla i studnia Peirene/. Przejazd do hotelu na Peloponezie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 


DZIEŃ 8 Śniadanie. Całodzienny czas wolny na odpoczynek nad morzem, spacery, kąpiele. Obiadokolacja, nocleg. 


DZIEŃ 9 Wczesne śniadanie. O godz. 06:00 transfer na lotnisko. Wylot o godz.09:30. Przylot do Warszawy o godz. 11:10. Zakończenie pielgrzymki.

TERMIN 16 – 24.10.2017

CENA: 1390 zł + 670 eur


CENA OBEJMUJE:

 • Bilety lotnicze na trasie WAW – ATH – WAW liniami AEGEAN wraz z opłatami lotniskowymi 
 • Zakwaterowanie na całej trasie w hotelach 3, 4*, /pokoje 2 osobowe z łazienkami/ 
 • Wyżywienie – 2 posiłki dziennie /śniadania, obiadokolacje/ 
 • Transport: przejazd klimatyzowanym utokarem na całej trasie 
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów archeologicznych zgodnie z programem
 • Opieka pilota / przewodnika na całej trasie 
 • Ubezpieczenie zawierające pełen pakiet wraz z chorobami przewlekłymi: KL – 20 000 EUR, NW – 2 000 EUR, bagaż - 200 EUR
 • Zestaw słuchawkowy do oprowadzania grupowego Tour Guide System firmy VOX POLSKA www.voxpolska.pl
 • Podatek VAT

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Dopłaty do pokoju 1 osobowego na całej trasie w wysokości 260 EUR
 • Własnych wydatków 

Biuro zastrzega sobie możliwość zmian w programie w związku z miejscowymi realiami. 
ZAPRASZAMY - informacje i zapisy u ks. Jacek w zakrystii po każdej Mszy Świętej.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:00
8:30 8:30
10:00
11:30 (dla dzieci)
13:00
17:00
18:00
18:30
20:00 (dla młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej Mszy Świętej


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdą niedzielę od 19:00 do 20:00 oraz w dni powszednie od 17:30 do 18:30